Program de pregatire suplimentara pentru Imagine Cup

Dezvolti o aplicatie pentru urmatoarea editie a Imagine Cup? Peste jumatate din performanta in finala nationala depinde de modalitatea in care construiesti o strategie de adoptare a aplicatiei tale de catre utilizatori finali si de modalitatea in care o prezinti.

In cadrul Spherik Accelerator am construit Spherik Student, program prin care sprijinim pentru prima data in Romania studentii care participa la competitii tehnice pentru a dezvolta solutii puternice si a castiga competitia!

Beneficiile oferite in program sunt puse la dispozitie gratuit tuturor studentilor:

• Panel constituit din antreprenori locali, fosti membri in juriu, cadre didactice, cu rolul de a oferi feedback pe concept inainte de a incepe sa lucrati la solutia tehnica;
  • User Centered Design workshop si studii de caz locale pe dezvoltarea de solutii tehnice;
  • 2 saptamani de mentorat pentru pregatirea prezentarii finale;
  • Spatiu de lucru in cadrul Liberty Technology Park.

Inscrierile se fac la www.spherikaccelerator.com pana in 25 noiembrie. Toti studentii inscrisi pana la data mentionata sunt acceptati in program.

Programul este dezvoltat impreuna cu Universitatea Babeş-Bolyai si Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca, beneficiind de sustinerea Microsoft Romania si Digilent Romania.

Puteti adresa orice intrebare la contact@spherikaccelerator.com.