Hotărâre a Consiliului Facultăţii de Matematică şi Informatică privind recunoaşterea notelor obţinute la proba scrisă a examenului de licenţă

Hotărârea Comisiei Executive a Consiliului facultăţii din data de 01.09.2015

Comisia Executivă a Consiliul facultăţii, întrunit în şedinţă în data de 1.09.2015 aprobă următoarea abordare la nivelul facultăţii privind recunoaşterea notelor obţinute la proba scrisă a examenului de licenţă în sesiuni anterioare la UBB.

„Comisia de licenţă poate recunoaşte pentru sesiunea de finalizare a studiilor din luna septembrie, la cererea candidaţilor, nota obţinută în sesiunea din luna iulie la proba scrisă a examenului de licenţă. Decizia de recunoaştere se realizează automat pe baza unei cereri depuse de candidat în momentul înscrierii pentru examenul de finalizare a studiilor.”

Decan,
Prof. univ. dr. Adrian Olimpiu Petruşel