Două echipe ale Facultăţi de Matematică şi Informatică pe podiumul Concursului Regional de Programare din Debrecen

La evenimentul organizat pe 29 noiembrie 2015 de către Facultatea de Informatică a Universităţii din Debrecen au participat din partea facultăţii noastre două echipe însoţite de dna conf. dr. Robu Judit. Ambele echipe au reprezentat cu onoare facultatea noastră, clasându-se pe podiumul competiţiei. Astfel, echipa formată din Vlad Negura, Petru Trîmbiţaş şi Flaviu Berbecariu au obţinut la finalul concursului locul I. A doua echipă, formată din Beiland Arnold, Szász Zoltán și Bakó Bencze s-a clasat la finalul concursului pe locul III, un loc deosebit de meritoriu ţinând cont că toţi aceştia din urmă sunt studenţi ai anului I.

Evenimentul nu a trecut neobservat de către presă, Ziar de Cluj publicând un material despre performanţa echipelor facultăţii.

Sincere felicitări studenţilor noştri!

Flaviu Berbecariu, Vlad Negura şi Petru Trîmbiţaş

Bakó Bence, Beiland Arnold şi Szász Zoltán