Demararea activităţilor în cadrul Centrului de pregătire de performanţă în matematică susţinut de Fundaţia eMAG prin programul „Hai la Olimpiadă!”

Hai la olimpiada!

Centrul de pregătire de performanţă în matematică susţinut de Fundaţia eMAG prin programul ”Hai la Olimpiadă!” şi-a reluat activitatea în acest an şcolar. Centrul este coordonat de către Departamentul de Matematică al Facultăţii de Matematică şi Informatică de la Universitatea Babeş-Bolyai, în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj.

Cursurile, organizate pe clase, au loc în zilele de sâmbătă (orele 10-12 clasele de gimnaziu şi 12-14 clasele de liceu) în săli din Clădirea Centrală a Universităţii Babeş-Bolyai, str. Kogălniceanu, nr. 1 şi vor fi ţinute de cadre didactice universitare, profesori de liceu şi studenţi cu rezultate şi experienţă în pregătirea tinerilor capabili de performanţă.

Persoana de contact: prof. univ. dr. Dorel Duca, e-mail: dduca@math.ubbcluj.ro

fundatia eMAG