« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Susţinere teză de doctorat, SÎRBU Adela-Maria: Dynamic Machine Learning for Supervised and Unsupervised Classification

Facultatea de Matematică şi Informatică vă invită să participaţi la susţinerea publică a tezei de doctorat cu titlul Dynamic Machine Learning for Supervised and Unsupervised Classification (Modele dinamice de instruire automată pentru clasificare supervizată și nesupervizată), autor SÎRBU Adela-Maria, elaborată sub îndrumarea dnei prof. univ. dr. CZIBULA Gabriela (Universitatea „Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca) și a dlui prof. univ. dr. BENSRHAIR Abdelaziz (Institut National des Sciences Appliquées (INSA) de Rouen, Franţa).

Susţinerea va avea loc luni, 6 iunie 2016, începând cu ora 14:00, la INSA de Rouen, salle B-RJ-01 – Bat. Dumont D’ Urville.