Profesorul Florian BOIAN la 70 de ani

Miercuri 18 octombrie 2017 prof. dr. Florian Boian, profesor emerit al facultatii noastre, implineste frumoasa varsta de 70 de ani.

Director al Centrului de Comunicatii al UBB si Director al Departamentului de Informatica din facultatea noastra pentru foarte multi ani, Profesorul Boian se suprapune practic cu istoria, scurta dar viguroasa, a Informaticii de la UBB.

Creator de Scoala, mentor a mii de informaticieni (pe care daca-i intrebi de cine isi aduc aminte de la Cluj, primul nume pe care-l auzi este Boian), dascal iubit si respectat de studenti si colegi, profesorul Boian ramane una ditre pietrele de temelie ale unei constructii solide si frumoase, Informatica de la UBB.

Alaturi de colectivul de cadre didactice si de studenti, Decanatul Facultatii de Matematica si Informatica ii urează profesorului Florian Boian un cald şi sincer La Mulţi Ani cu multă sănătate şi bucurii alaturi de cei dragi!