Porţi deschise la Facultatea de Matematică şi Informatică cu ocazia săptămânii „Şcoala altfel” din şcoli şi licee

În fiecare an universitar Facultatea de Matematică şi Informatică îşi deschide porţile elevilor din învăţământul preuniversitar ce doresc să viziteze facultatea. Dorim astfel să oferim şansa unui număr cât mai ridicat de elevi să simtă pulsul vieţii din facultatea noastră precum şi emoţia asistării la cursuri din băncile imenselor amfiteatre, să viziteze Observatorul Astronomic unde să pătrundă tainele universului sau să ia contact cu laboratoarele de informatică NTT Data, MHP, Porsche şi Bitdefender sau cu un super calculator de tip cluster asemănător celor de la NASA.

Colegii din învăţământul preuniversitar care doresc, împreună cu grupurile de elevi pe care îi îndrumă, să viziteze facultatea cu ocazia săptămânii „Şcoala Altfel”, sunt rugaţi să ne contacteze din timp prin e-mail la adresa math@math.ubbcluj.ro pentru stabilirea coordonatelor vizitei.

Elevii pot vizita facultatea noastră în perioadele şi zilele următoare:

• 25 octombrie 2017
  • 8 noiembrie 2017
  • 22 noiembrie 2017
  • 6 decembrie 2017
  • 20 decembrie 2017
  • 17 ianuarie 2018
  • 21 februarie 2018

Observatorul Astronomic se poate vizita în orice zi din perioadele de mai sus după o programare prealabilă la

Cercet. Liviu Mircea, telefon: 0264 594592

Va aşteptăm cu drag!