Măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 pentru activitățile didactice ce se desfășoare în regim fizic

În scopul prevenirii și combaterii efectelor îmbolnăvirii cu COVID-19 și având în vedere noile prevederi de la nivel național cu privire la purtarea măștii în spațiile închise, Facultatea de Matematică și Informatică face o recomandare fermă de continuare a purtării măștii de protecție de tip medical sau FFP2 în spațiile facultății. De asemenea, persoanele care au simptome sunt rugate să se testeze, să se prezinte la medic și să se izoleze.

Aceste măsuri sunt esențiale pentru ca toți cei implicați în procesul de predare-învățare, studenți, profesori și personal didactic – auxiliar, să se simtă în siguranță în spațiile facultății.