În atenţia studenţilor din anul I care nu au acumulat 30 de credite în anul univ. 2013/2014

Studenţii anului I, atât nivel licenţă cât şi nivel master, care nu au obţinut 30 de credite la disciplinele de specialitate în anul universitar 2013/2014 vor fi exmatriculaţi.

Studenţii aflaţi în această situaţie se pot înscrie din nou la facultate prin concursul de admitere iulie 2014 doar pe locuri cu taxă. La înscriere, studentul trebuie să-şi completeze dosarul cu diploma de bacalaureat, care în cazul exmatriculării studentului trebuie ridicată în prealabil de la facultate (diploma nu se mută automat de către secretariatul facultăţii dintr-un dosar în altul)!

Eliberarea diplomelor de bacalaureat şi a adeverinţelor de student pentru anul universitar 2013/2014 se face zilnic, la secretariatul facultăţii între orele 9-12. Pentru eliberarea diplomei de bacalaureat, studentul trebuie sa prezinte fişa de lichidare semnată şi ştampilată de către serviciile enumerate pe aceasta.