Distincția Antreprenorul Lunii acordată de către Ambasada Statelor Unite ale Americii start-up-ului MIRA, proiect demarat de pe băncile facultății noastre

Facultatea de Matematică şi Informatică are deosebita plăcere să vă invite la Ceremonia de acordare a distincției Antreprenorul Lunii de către Ambasada Statelor Unite ale Americii.

Premiul va fi acordat start-up-ului MIRA, început ca proiect a patru studenți din cadrul facultății noastre.

Evenimentul va avea loc în data de 29 mai 2015, de la ora 16.00, în cadrul Facultății de Matematică şi Informatică, amfiteatrul Tiberiu Popoviciu, str. Mihail Kogălniceanu, nr. 1.

La ceremonie vor participa şi două personalităţi de marcă: domnul Michael Stewart, Consilier pentru afaceri economice al ambasadei SUA la Bucureşti precum şi domnul Kostas Loukas, General Manager Microsoft.