« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Susţinere teză de doctorat, BRICIU Anamaria: Dezvoltarea de resurse și abordări de învățare automată pentru task-uri de procesare a limbajului natural

Facultatea de Matematică şi Informatică vă invită să participaţi la susţinerea publică a tezei de doctorat cu titlul Resource development and machine learning approaches for natural language processing tasks (Dezvoltarea de resurse și abordări de învățare automată pentru task-uri de procesare a limbajului natural), autor BRICIU Anamaria, elaborată sub îndrumarea dnei prof. univ. dr. CZIBULA Gabriela (Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca).

Susţinerea publică va avea loc vineri, 30 septembrie 2022, 10:00, în amfiteatrul Tiberiu POPOVICIU (5/I), clădirea centrală a Universităţii Babeş-Bolyai, str. M. Kogălniceanu, nr. 1.