« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Hotărârea Consiliului de Administraţie al UBB privind adoptarea Fişei de lichidare pentru studenţii doctoranzi

Având în vedere practica utilizării Fişei de lichidare în cazul studenţilor din primele două cicluri ale studiilor universitare, existenţa fondurilor de cercetare în grantul doctoral, precum şi solicitările venite din partea Bibliotecii Centrale Universitare din Cluj-Napoca şi din partea unor servicii ale Universităţii Babeş-Bolyai, Consiliul de Administraţie al UBB, reunit în şedinţa din 19.03.2016,

HOTĂRĂŞTE:

1. Se adoptă Fişa de lichidare pentru studenţii-doctoranzi în forma anexată. Aceasta are rolul de a atesta faptul ca studentul-doctorand nu are datorii faţă de compartimentele menţionate.
  2. Fişa va fi completată de toţi studenţii-doctoranzi înmatriculați începând cu data de 1 octombrie 2012 şi care îşi încheie relaţia cu UBB prin susţinerea publică a tezei, transfer la un alt IOSUD sau exmatriculare începând cu data de 15 aprilie 2016.
  3. Fişa completată se depune la Institutul de Studii Doctorale odată cu cererea de susţinere publică a tezei, de transfer sau de renunţare la studiile de doctorat.
  4. În cazul în care doctorandul nu depune fisa completată, ISD va informa conducătorul de doctorat, care va propune eventualele măsuri de luat. Datoriile identificate vor menţionate în documentele şcolare eliberate ulterior de către ISD.
  5. Fişa de lichidare va fi disponibilă în format electronic pe website-ul Institutului de Studii Doctorale la adresa http://doctorat.ubbcluj.ro/.

Acad. Prof. Dr. Ioan-Aurel POP
Rector