« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Susţinere teză de doctorat, LEOTESCU (NUȚU) Maria: Soluții bazate pe Algoritmi de Învățare Automată pentru Procesarea Textului și Sinteza de Voce

Facultatea de Matematică şi Informatică vă invită să participaţi la susţinerea publică a tezei de doctorat cu titlul Machine Learning based Solutions for Text Processing and Speech Synthesis (Soluții bazate pe Algoritmi de Învățare Automată pentru Procesarea Textului și Sinteza de Voce), autor LEOTESCU (NUȚU) Maria, elaborată sub îndrumarea dlui prof. univ. dr. Horia F. POP (Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca).

Susţinerea publică va avea loc vineri, 26 mai 2023, ora 12:00, în amfiteatrul Tiberiu POPOVICIU (5/I), clădirea centrală a Universităţii Babeş-Bolyai, str. M. Kogălniceanu, nr. 1.