« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Susţinere teză de doctorat, Alecsa Cristian-Daniel: Contributions to the Fixed Point Theory of Single-valued and Multi-valued Operators Defined on Generalized Metric Spaces

Facultatea de Matematică şi Informatică vă invită să participaţi la susţinerea publică a tezei de doctorat cu titlul Contributions to the Fixed Point Theory of Single-valued and Multi-valued Operators Defined on Generalized Metric Spaces (Contribuții la teoria punctului fix pentru operatori univoci și multivoci. Definiții pe spații metrice generalizate), autor Alecsa Cristian-Daniel, elaborată sub îndrumarea dlui prof. univ. dr. Petrușel Adrian (Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca).

Susţinerea va avea loc vineri, 18 octombrie 2019, 12:00, în sala 5/I (Tiberiu Popoviciu), clădirea centrală a Universităţii Babeş-Bolyai, str. M. Kogălniceanu, nr. 1.