« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Examene de competență lingvistică 2022 la Centrul Lingua pentru studenții FMI

Pentru înscrierea la examenele de admitere (nivel licență, masterat si doctorat) şi la cele de finalizare de studii din cadrul Facultății de Matematică și Informatică, candidații trebuie să prezinte un certificat de competență lingvistică pentru studiile universitare organizate într-o limbă străină.

Centrul Lingua din cadrul Universității Babeș-Bolyai oferă astfel de atestate de competență lingvistică pentru studenții FMI.

Zilele în care se pot obține atestatele pentru limba germană sunt:

• 17.06.2022 și 06.07.2022

Zilele în care se pot obține atestatele pentru limba engleză sunt:

• 17.06.2022 și 15.07.2022

Pentru examenul de competență lingvistică de la Centrul Lingua, doritorii trebuie să se înscrie online prin completarea formularului de înscriere până cu două zile înaintea fiecărei examinări: https://econ.ubbcluj.ro/lingua/inscriere.php

Centrul LINGUA

Str. Teodor Mihali, Nr. 58-60, Campus, etaj I, B4 / 115, 400591, Cluj-Napoca, ROMÂNIA
Informații generale, cursuri și atestate: centrul.lingua@econ.ubbcluj.ro