« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Susținere teză de doctorat, ALBU Alexandra-Ioana: Învățarea nesupervizată și fuziunea reprezentărilor în probleme de învățare supervizată. Aplicații în științe ale naturii

Facultatea de Matematică și Informatică vă invită să participați la susținerea publică a tezei de doctorat cu titlul Unsupervised representation learning and feature fusion in supervised tasks. Applications in natural sciences. (Învățarea nesupervizată și fuziunea reprezentărilor în probleme de învățare supervizată. Aplicații în științe ale naturii), autor ALBU Alexandra-Ioana, elaborată sub îndrumarea dnei prof. univ. dr. CZIBULA Gabriela (Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca).

Susținerea publică va avea loc vineri, 29 septembrie 2023, ora 12:00, în amfiteatrul Tiberiu Popoviciu (5/I) din clădirea centrală a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, str. Mihail Kogălniceanu, nr. 1.