« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Seminar pentru masteranzi si doctoranzi – academic writing

În cadrul proiectului CNFIS-FDI-2019-0111 Educație de calitate la Universitatea Babeș-Bolyai III, se va organiza un seminar adresat masteranzilor și doctoranzilor, cu titlul How to successfully write a research paper and get published?. Acesta va fi susținut de Katarzyna Gaca-Zając, Customer Consultant la Elsevier, împreună cu încă un reprezentat Elsevier care va prezenta platformele Reaxys, Scopus și Science Direct.

Evenimentul a avea loc în 10 octombrie 2019, intervalul orar 10:00 – 13:00, în Aula „Ferdinand I” a Institutului de Istorie Națională, strada Napoca, nr. 11.

Sunt disponibile 75 de locuri, iar cei care doresc să participe trebuie să se înscrie aici, până vineri, 4 octombrie, ora 16:00. În cazul în care locurile se vor ocupa mai repede de termenul limită, înscrierea se va închide în momentul în care avem 75 de participanți. Cei prezenți vor primi, la final, certificate de participare.

Abstract.pdf