« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

În cadrul proiectului CNFIS-FDI-2022-0066 cu titlul „Educație de calitate la Universitatea Babeș-Bolyai VI”, se va organiza un webinar adresat masteranzilor, doctoranzilor și post-doctoranzilor, cu titlul „Common skills in scholarly publishing: IMRaD article structure and journal choice”. Acesta va fi susținut de Dr. Andrey Mikhailov, Customer Consultant la Elsevier Research Solution, în 27 mai 2022, intervalul orar 11:00 - 14:00.

Cei care doresc să participe trebuie să se înscrie aici. Pentru înscriere se creează cont pe platforma ResearcherAcademy, apoi participanți se vor înregistra (register) și vor primi pe e-mail confirmarea și link-ul de acces la webinar. Ulterior, participanții pot solicita un certificat de participare utilizând contul creat.

În cazul în care vor apărea probleme tehnice, întâlnirea se va organiza pe Zoom: https://elsevier.zoom.us/j/92252403221?pwd=ZWZuZEpCaHZOalhqeFY5bHZTa0J1UT09 (Access code: 053968)

Webinar title: Common skills in scholarly publishing: IMRaD article structure and journal choice

Event description: This online training session is focused on two common and yet complex questions: “How to successfully write a research paper?” and “How to choose the right journal for your paper?”. Participants will be presented with best practices on writing a quality research article and the principles of smart choice of a scholarly journal using multiple techniques.

Speaker: Dr. Andrey Mikhailov, Senior customer consultant on Elsevier Research Solutions. a.mikhailov@elsevier.com