« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Bursele Fulbright student 2020-2021 pentru studenții masteranzii și doctoranzii români

Comisia Fulbright Romano-Americană și Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj- Napoca vă invită la o prezentare a oportunităților de studiu și de cercetare în Statele Unite, prin programul de burse Fulbright:

marți, 19 martie, ora 13.00
Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării
amfiteatrul 101
str. Gen. Traian Moșoiu, nr. 71

Prezentarea se va concentra asupra Programului „Fulbright Student Award 2020-2021” pentru studii de masterat sau de cercetare doctorală (non-degree) la universități din Statele Unite ale Americii.

Bursa „Fulbright Student” vizează toate disciplinele exceptându-le pe cele clinice și se adresează absolvenților masteranzilor studenților în an final de licență și doctoranzilor români de la universități acreditate de stat sau particulare.

Mai multe detalii despre Fulbright Student Award sunt disponibile în anunțul oficial al competiției: http://www.fulbright.ro/news/605-fulbright-student-award-2020-2021