« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Susținere teză de doctorat, MUREȘAN Horea-Bogdan: Machine Learning and Advanced Computer Vision Techniques for Natural Sciences (Învățare automată și tehnici avansate de viziune pe calculator pentru științe naturale)

Facultatea de Matematică și Informatică vă invită să participați la susținerea publică a tezei de doctorat cu titlul  Machine Learning and Advanced Computer Vision Techniques for Natural Sciences (Învățare automată și tehnici avansate de viziune pe calculator pentru științe naturale), autor MUREȘAN Horea-Bogdan,  elaborată sub îndrumarea dlui prof. univ. dr Horia POP (Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca).

Susținerea publică va avea loc vineri, 15 decembrie 2023, ora 11:00, în amfiteatrul Tiberiu Popoviciu (5/I) din clădirea centrală a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, str. Mihail Kogălniceanu, nr. 1.