Am dat startul pregătirilor pentru concursul Mate-Info UBB, ediţia a 2-a, 2014

Datorită succesului pe care prima ediţie a concursului Mate-Info UBB l-a înregistrat (aproape 600 de participanţi) dar şi pentru a veni în sprijinul elevilor de liceu potenţiali candidaţi la concursul de admitere, Facultatea de Matematică şi Informatică va organiza şi în anul 2014 concursul Mate-Info UBB.

Concursul va avea loc în data de 29 martie 2014, iar perioada de înscrieri on-line este 10-26 martie 2014. Mai multe detalii despre avantajele pe care vi le oferă participarea la concursul Mate-Info UBB precum şi despre tematica acestui concurs sunt disponibile aici.

De asemenea, în vederea pregătirii participării la concursul Mate-Info UBB dar şi a participării la concursul de admitere 2014, Facultatea de Matematică şi Informatică oferă o serie de consultaţii gratuite de matematică şi de informatică, atât în limba română cât şi în limba maghiară.