Concursul si sesiunea nationala de comunicari ale studentilor Traian Lalescu

In perioada 4-6 mai 2023 se va desfasura la Iasi faza pe tara a concursului studentesc de matematica Traian Lalescu. La sectiunea A, dedicata studentilor de la specializarea Matematica, se poate inscrie orice student din anul I sau II de la orice specializare. La sectiunea B, dedicata studentilor din anul I de la specializarile Calculatoare, Automatica, Informatica, Electronica, se poate inscrie orice student din anul I de la specializarea Informatica.

In paralel cu concursul de matematica, se va desfasura si sesiunea nationala de comunicari ale studentilor, cu doua sectiuni: Matematica si Informatica.

Studentii care doresc sa participe la una dintre aceste competitii sunt rugati sa trimita un email de intentie pe adresa tiberiu.trif@ubbcluj.ro.