Test de selecție în vederea participării la concursul studențesc de matematică Traian Lalescu

Ediția din acest an a concursului studențesc de matematică Traian Lalescu se va desfășura în perioada 25-27 noiembrie la Universitatea  Transilvania din Brașov. Facultatea noastră poate înscrie studenți la următoarele secțiuni:

• Secțiunea A: la această secțiune pot participa studenții din anii I, II si III, indiferent de specializare;
  • Secțiunea B1: la această secțiune pot participa studenții din anul I de la specializarea Informatică;
  • Secțiunea B2: la această secțiune pot participa studenții din anul II de la specializarea Informatică.

La fiecare dintre secțiuni pot fi înscriși cel mult patru studenți.

Pentru mai multe detalii se poate consulta și pagina concursului la adresa: https://mateinfo.unitbv.ro/ro/studenti/anunturi/502-concursul-national-traian-lalescu.

Studenții care doresc sa participe la acest concurs sunt rugați să trimită un e-mail la adresa ttrif@math.ubbcluj.ro, în care vor preciza  și secțiunea la care vor să se înscrie. În cazul în care la o secțiune sunt mai mult de patru doritori (acesta este cazul secțiunii A), se va organiza un test de selecție on-line în data de 13 noiembrie 2021, între orele 9 si 13. Datele de conectare pot fi obținute trimițând un e-mail la adresa ttrif@math.ubbcluj.ro.