Succes fără precedent a ediției din acest an a Workshopul-ului de practică

Ediția din acest an a evenimentului organizat de facultatea noastră a adus un record de participare: 40 de firme partenere și-au prezentat ofertele de practică de vară unui număr de peste 300 de participanți studenți.

Cu un istoric de peste 6 ani, acest eveniment este o oportunitate pentru studenți de a-și găsi cea mai potrivită poziție de practică, de a se informa privind proiectele din companiile partenere și de a afla care vor fi responsabilitățile și oportunitățile de care pot beneficia ca intern într-o companie de software.

Workshop-ul de practică este parte integrată din procesul de practică pe care studenții o desfășoară în afara facultății, beneficiind încă din postura de student de experiența unor proiecte reale, în echipe de dezvoltare de software și de mentoratul oferit de specialiști în domeniu.