Rezultate admitere nivel licență, sesiunea iulie 2020, după a doua etapă de confirmări

In aceasta etapa de redistribuire au fost considerati toti candidatii care si-au confirmat locul in etapa 2 de confirmari si candidatii ramasi in asteptare dupa etapa 2 de confirmari.

Pașii pentru confirmarea locului obţinut la Concursul de Admitere al Facultății de Matematică și Informatică, dupa etapa a doua de redistribuiri sunt:

Pentru candidații admiși pe locuri bugetate (la o specializare diferită de cea din prima etapă):

• Descărcarea documentului Contract de studii universitare – invatamant cu frecventa + Declaratie consimțământ, disponibil ȋn aplicația de ȋnscriere la Pasul 4 – Confirmare Admitere.
  • Completarea acestui document. Un model completat, in functie de specializarea si forma de finantare la care ati fost admis in aceasta etapa se poate vizualiza aici.
  • Incărcarea ȋn aplicația de ȋnscriere a contractului de studii semnat și scanat.
  • Pentru candidatii care solicita un loc in camin pentru anul universitar 2020/2021, completarea si incarcarea formularului Cerere camin. Acest document se incarca in aplicatia de inscriere la Pasul 4 – Confirmare Admitere.

Pentru candidații admiși pe locuri cu taxă:

• Completarea acestui document. Un model completat, in functie de specializarea si forma de finantare la care ati fost admis se poate vizualiza aici.
  • Achitarea primei rate a taxei de școlarizare ȋn funcție de specializarea la care ați fost admis, conform tabelului de mai jos.
  • Candidatii care, ȋn urma redistribuirii au fost admisi la o alta specializare la care cuantumul taxei de scolarizare este mai mare, diferența se achită ȋn aplicația AcademicInfo ȋn perioada 1.10-15.10. 2020.
Specializare Taxa de școlarizare anuală Prima rată a taxei de școlarizare
Informatică (romana, maghiara, engleza, germana) 4000 lei 1000 lei
Matematică-Informatică (romana, maghiara, engleza) 3600 lei 900 lei
Matematică (romana, maghiara) 3000 lei 750 lei

Atentie! Pentru finalizarea confirmarii in aplicatia de inscriere, dupa incarcarea documentelor (si eventual plata taxei) trebuie sa apasati inca o data butonul Confirmare.

Precizare: Candidatilor care au confirmat in etapa anterioara si la redistribuire nu au fost repartizati la alta specializare, se va lua in considerare confirmarea din etapa anterioara.

Important: Distribuirea candidatilor care au optat pentru locurile speciale alocate rromilor se face centralizat la nivel de universitate. In acest moment acesti candidați rămân ȋn așteptare pe listele facultății pana in data de 23.07, când se primeste aprobarea de la Comisia de Admitere pe UBB.