Laureaţii premiilor Excellentia, ediţia 2016

Joi, 26 mai 2016, s-a desfăşurat cea de-a patra ediție a Galei Premiilor Excellentia. Ca în fiecare an, în cadrul acestui eveniment au fost premiaţi profesorii și studenții tuturor facultăților din cadrul Universității Babeș-Bolyai, care, prin excelență în ceea ce desfășoară, aduc valoare comunităţii academice și reprezintă adevărate modele pentru societate.

La propunerea studenţilor Facultăţii de Matematică şi Informatică, premiul Excellentia a fost decernat domnului prof. univ. dr. Adrian Petruşel, în semn de apreciere şi recunoştinţă pentru prestaţia didactică deosebită, pentru implicarea şi dedicarea dovedite în îndeplinirea misiunii de educare şi formare a studenţilor.

Din rândul studenţilor, la propunerea Facultăţii de Matematică şi Informatică, în semn de recunoaştere a performanţei academice deosebite şi a pasiunii dovedite pentru matematică, premiul Excellentia a revenit studentului Mihai Nechita, student masterand în anul 2 la specializarea Matematică aplicată.