Laureaţii premiilor Excellentia, ediţia 2015

Miercuri 29 aprilie 2015 s-a desfăşurat cea de-a treia ediție a Galei Premiilor Excellentia. În cadrul acestui eveniment au fost premiaţi profesorii și studenții tuturor celor 21 de facultăți din cadrul Universității Babeș-Bolyai, care s-au remarcat prin rezultate deosebite și aprecieri din partea membrilor comunității academice.

În semn de apreciere şi recunoştinţă pentru prestaţia didactică deosebită, pentru implicarea şi dedicarea dovedite în îndeplinirea misiunii de educare şi formare a studenţilor, la propunerea studenţilor Facultăţii de Matematică şi Informatică, premiul Excellentia a fost decernat domnului lect. dr. Alexandru Vancea.

Din rândul studenţilor, la propunerea Facultăţii de Matematică şi Informatică, în semn de recunoaştere a performanţei academice deosebite şi a pasiunii dovedite pentru domeniul studiat, premiul Excellentia a revenit studentului Petru Trîmbiţaş, student în anul 2 în cadrul secţiei Informatică în limba engleză.