Internship plătit AROBS pe Embedded C

AROBS organizează un internship plătit pe Embedded C în cadrul diviziei de automotive. La adresa următoare este disponibil un material video de promovare a acestui internship: https://we.tl/t-uYlqt9GFu4

Este disponibil un număr mai mare de locuri pentru internship, deci șanse semnificativ mai mari pentru toți studenții eligibili (aflați în ani terminali).

Pe parcursul internship-ului aceștia vor învăța despre:

• RF communication
  • C under Linux
  • Radar applications
  • Headlights, Intelligent Light System
  • BCM functionalities (heating, diagnosis, various actuators, exterior lights logic)
  • Driving and parking function
  • Car access
  • AUTOSAR

Cu acordul profesorului coordonator, studenții interesați pot folosi dispozitivele  din cadrul acestui program pentru realizarea lucrărilor de licență și/sau disertație. Aceștia pot trimite CV-urile până la data de 19 septembrie 2021 la adresa internship.cluj@arobs.com. Internship-ul va debuta pe data de 18 octombrie 2021.