Hotărârea nr. 668 /27.06.2017 a Consiliului Facultăţii de Matematică şi Informatică privind recunoaşterea notelor obţinute la probele examenului de licenţă

Consiliului facultăţii, întrunit în şedinţă în data de 27.06.2017 aprobă următoarea abordare la nivelul facultăţii privind recunoaşterea notelor obţinute la probele examenului de licenţă în sesiuni anterioare la UBB.

„Comisia de licenţă poate recunoaşte pentru sesiunea de finalizare a studiilor din luna septembrie, la cererea candidaţilor, nota obţinută în sesiunea din luna iulie la oricare dintre probele examenului de licenţă. Decizia de recunoaştere se realizează automat pe baza unei cereri depuse de candidat în momentul înscrierii pentru examenul de finalizare a studiilor.”