Destresiune Online Edition: Rezervă-ți pilula de Destresiune și treci cu bine de prima sesiune

Ești student în anul I, iar prima sesiune încă îți ridică o mulțime de întrebări? Cum o să fie? Cum trebuie să înveți? Ce se întâmplă dacă ai restanțe? Destresiunea vine în sprijinul tău! Timp de două zile în online vei putea auzi de la profesorii tăi și colegii mai mari cum au trecut ei prin prima lor sesiune și să vezi unde au greșit. Pe lângă asta, îți promitem și o mulțime de activități distractive prin care să-ți cunoști mai bine atât colegii, cât și profesorii.

CE PRESUPUNE MAI EXACT?

Destresiune este weekend-ul dedicat exclusiv bobocilor Facultății de Matematică și Informatică UBB. Surprinde o serie de activități prin care se dorește atingerea celor trei obiective principale ale proiectului, într-un cadru semi-formal, special creat pentru studenți și profesori: inițierea studenților în această nouă etapă, socializarea la nivelul student – profesor și la nivelul student – student (mai mare) și motivarea bobocilor înainte de prima lor sesiune de examene.

Înscrie-te pe destresiune.societatea-hermes.ro până pe 9 decembrie și scapă de frica sesiunii!