Centrul de pregătire pentru performanţă în astronomie și astrofizică, susţinut de Fundaţia eMAG prin programul „Hai la Olimpiadă!”

Hai la olimpiada!

Activitatea din centrul de pregătire pentru performanţă în astronomie și astrofizică, susţinută de Fundaţia eMAG prin programul ”Hai la Olimpiadă!”, va continua şi în acest an şcolar. Centrul este coordonat de Departamentul de Matematică al Facultăţii de Matematică şi Informatică și Observatorul Astronomic, împreună cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj.

Cursurile sunt organizate pe grupe de vârstă și au loc o dată la două săptămâni, sâmbăta între 16 și 20. Ele sunt ţinute de cadre didactice din învățământul preuniversitar și universitar și cercetători.
Elevii interesați să participe la cursurile centrului nostru, pot fi înscriși de părintele sau reprezentantul legal al copilului accesând pagina https://hailaolimpiada.ro/inscrieri/, între 07 – 30 septembrie 2020.

Persoana de contact: conf. dr. Cristina Blaga, e-mail: cpblaga@gmail.com.

fundatia eMAG