Anunț important privind forma de desfășurare a activităților didactice la Facultatea de Matematică și Informatică

Dragi studenți,

Sănătatea și siguranța tuturor este primordială. Asigurarea și protejarea sănătății studenților și a cadrelor didactice în contextul actual este prioritatea noastră absolută. Ca urmare, decizia Consiliului facultății avizată de Senatul UBB a fost aceea de a începe anul universitar 2020-2021 în format online. Suntem conștienți că va fi un efort suplimentar atât pentru noi, cadrele didactice, cât și pentru voi studenții, dar mai ales pentru studenții din anul întâi care încep frumoasa perioadă a studenției în condiții atipice. Revenirea la organizarea activităților față în față se va face de îndată ce evoluția pandemiei de coronavirus va permite acest lucru.

Vă rugăm să folosiți pagina web a Facultății și paginile personale ale cadrelor didactice pentru a vă informa cât mai exact despre activități și pentru a afla ultimele știri. Ne asumăm nobila responsabilitate de a vă asigura o educație de calitate și vom încerca să suplinim aceste condiții extreme cu un sprijin constant și variat prin informații detaliate, tutoriat, consultații și alte mijloace. Pentru clarificări în perioada imediat următoare vă stăm la dispoziție la adresa de mail informatii-fmi@cs.ubbcluj.ro.

Modalitatea de depunere a documentelor la Secretariatul Facultății / online va fi afișată la o dată ulterioară.

Conducerea Facultății de Matematică și Informatică