Alina Călin co-fondatoare MIRA Rehab și doctorand al Facultății de Matematică și Informatică din nou în centrul presei internaționale și autohtone

Publicaţia eu-startups.com o nominalizează pe Alina Călin, co-fondatoare MIRA Rehab și doctorand al Facultății de Matematică și Informatică, printre cele mai interesante antreprenoare care au pus bazele unor startup-uri IT, intervievate de-a lungul timpului de publicaţie.

„O publicaţie internaţională a făcut o listă de 20 de interviuri cu fondatoarele unor startup-uri europene din tehnologie şi antreprenoare din zona startup-urilor, care merită toată atenţia şi care ar putea inspira alte femei să devină antreprenoare în domeniul IT. Printre articolele selectate se află şi un interviu cu fondatoarea unui startup din Cluj.”

Citește articolul complet pe www.startupcafe.ro.