Acordarea gradațiilor de merit la Facultatea de Matematică și Informatică, octombrie 2020

Concursul privind acordarea gradațiilor de merit la Facultatea de Matematică și Informatică se va desfășura după următorul calendar:

• Până în 23 octombrie –  înscrierea candidaților
  • 26 – 27 octombrie – evaluarea candidaților de către comisia de evaluare și afișarea rezultatelor evaluării
  • 28 octombrie – depunerea contestațiilor
  • 29 octombrie – soluționarea contestațiilor
  • 30 octombrie – validarea rezultatelor finale de către Consiliul Facultății și afișarea rezultatelor finale (în cazul gradațiilor acordate la nivel de facultate)
  • 30 octombrie – validarea rezultatelor finale de către Consiliul de Administrație al UBB și afișarea rezultatelor finale (în cazul unităților instituționale)

Anul acesta se scot la concurs 15 gradații de merit după cum urmează:

• 2 gradații de merit la Departamentul de Matematica
  • 8 gradații de merit la Departamentul de Informatică
  • 5 gradații de merit la Departamentul de Matematică și Informatică al Liniei Maghiare

Dosarele se pot trimite prin email la secretarii departamentelor pana la data de 23 octombrie astfel:

Informații despre acordarea gradațiilor de merit: regulamentul aprobat la nivelul UBB, criteriile interne ale departamentelor, precum și componența comisiilor de evaluare sunt disponibile mai jos.

Metodologie acordare gradatii merit UBB 19 octombrie 2020.pdf
Comisii gradatii merit Dep. MIM 2020.pdf