A 9-a ediție a Security Summer School (SSSv9)

Salutare,

Facultatea de Automatică și Calculatoare din cadrul Universității Politehnica din București organizează a 9-a ediție a Security Summer School (SSSv9).

Ne apropiem de termenul de aplicare pentru Security Summer School ediția a 9-a: joi, 19 mai 2022, ora 23:00.

Dacă vă interesează zona securității, vă încurajăm să aplicați. Anul acesta avem un track nou, Security Essentials, pentru cei care vor să facă primii pași. Avem așadar trei trackuri:

• binary
  • web
  • essentials

Și avem un minitrack de hardware security.

Pentru trackurile de binary și web va trebui să rezolvați challengeuri de calificare și apoi să aplicați. Pentru essentials trebuie doar să aplicați.

SSSv9 va avea loc în ședințe de 4 ore de 2 ori pe săptămână (puteți participa în paralele cu un internship), online, pe Discord, în perioada 27 iunie - 31 iulie 2022.

Urmăriți informații complete pe wiki. Conținutul este open source pe GitHub. Challengeurile sunt prezente și vor fi submise pe Mellivora.

Urmăriți-ne pe Facebook.