Concursul Mate-Info UBB, ediţia a 4-a, 2016

Concursul Mate-Info-UBBCea de a 4-a ediţie a concursului Mate-Info UBB va avea loc pe 16 aprilie 2016, înscrierea candidaţilor la concurs făcându-se on-line în perioada 25 martie – 11 aprilie 2016. Mai multe informaţii despre concurs şi despre avantajele pe care participarea la concurs le poate aduce în cadrul procesului de admitere la facultate sunt disponibile aici.

Amintim de asemenea candidaţilor interesaţi că Facultatea de Matematică şi Informatică oferă o serie de consultaţii gratuite de matematică şi informatică, menite să vină în sprijinul elevilor de liceu care doresc să dea admitere la facultatea noastră sau să participe la concursul Mate-Info UBB ediţia 2016. Orarul acestor consultaţii este disponibil aici.