Universitatea Babeș-Bolyai își prețuiește înaintașii

Cu ocazia zilei Recunoștinței la UBB, azi, 16.12.2019, intr-un eveniment solemn in Aula universității,  s-au omagiat 100 de personalități care au ocupat diverse funcții administrative (rectori, prorectori, decani, prodecani) și care, prin competențele lor profesionale, au sporit prestigiul Universității Babeș-Bolyai.

Facultatea noastră a avut o contribuție semnificativă, fiind nominalizate 15 personalități: prof. emerit Wolfgang Breckner, prof. emerit Ioan A. Rus, prof. emerit Leon Tambulea, prof. emerit Ioan Purdea, prof. emerit Petru Blaga, prof. emerit Dorel Duca, prof. emerit Militon Frentiu, prof. emerit Kolumbán József, prof. emerit Florian Boian, prof. emerit Bazil Parv, prof. emerit Grigor Moldovan, prof. emerit Grigore Salagean, prof. emerit Gh. Coman, prof. emerit Kása Zoltán, prof. emerit Ioan Pop.

Dorim pe aceasta cale să ne exprimam și noi recunoștința pentru toate realizările lor, prin care facultatea a prosperat și progresat!