Succes important al studenţilor noştri la Concursul Regional de Informatică DEIK 2017, Debrecen, Ungaria

La ediția 2017 a Concursului Regional de Programare pe echipe DEIK din Debrecen, Ungaria, desfăşurată în weekendul trecut, Facultatea de Matematică și Informatică a Universității Babeș-Bolyai a fost reprezentată de trei echipe însoţite de d-na conf. dr. Robu Judit.

La fel ca la ediţiile anterioare ale concursului, rezultate obţinute de către studenţii noştri au fost remarcabile. Astfel, echipele noastre s-au clasat pe poziţiile 1, 2 şi 7, după cum urmează:

Locul 1

• Mircea Popoveniuc
  • Alex Cociorva
  • Cosmin Rusu

Locul 2

• Bereczki Norbert
  • Truta Emanuel
  • Sebastian Nechita

Locul 7

• Heim László
  • Vad Bertalan

Felicitări studenţilor noştri pentru reuşită şi mulţumiri colegului nostru, asist. dr. Gabriel Mircea, pentru efortul de pregătire a echipelor.