Societatea Hermes, organizația studenților de la Facultatea de Matematică și Informatică din cadrul UBB, îți urează bun venit! Pe parcursul studenției, vei face cunoștință cu ei pentru că sunt voluntarii care:

• facilitează comunicarea cu facultatea;
  • organizează proiecte dedicate studenților ca tine, prin care să:
    • te integrezi mai bine în facultate (@Guide Days, @Destresiune);
    • te desfășori într-un cadru competitiv (@Hermes Hackathon, @Hermes Gaming);
    • îți găsești jobul de vis (@CariereÎnIT);
    • sau pur și simplu să cunoști alți studenți ca tine (@SSMI);
      Pentru lista completă a proiectelor Societății Hermes, poți verifica site-ul acesteia: www.societatea-hermes.ro.
  • socializează într-o comunitate strânsă în timp ce fac activități cu impact pentru studenți ca tine și alături de studenți ca tine.

Alături de Consiliul Studenților din FMI, Societatea Hermes a creat grupurile de Facebook pe specializări pentru noua generație, unde vei găsi detalii utile pentru boboci și studenți mai mari dornici să te ajute:

De asemenea, dacă te atrage activitatea Societății Hermes, din toamnă te poți înscrie și deveni voluntar. Pe pagina lor de Facebook vei găsi mai multe detalii: https://www.facebook.com/societateahermes.
Până în octombrie, Societatea Hermes îți urează vacanță plăcută și așteaptă cu nerăbdare să te cunoască la începerea noului an universitar!