Rezultate admitere nivel licență, sesiunea septembrie 2020, după prima etapă de confirmări

01. MR.pdf 270.7 KB
02. MM.pdf 266.9 KB
03. MIR.pdf 271.2 KB
04. MIM.pdf 267.5 KB
05. MIE.pdf 269.8 KB
06. IR.pdf 267.8 KB
07. IM.pdf 268.2 KB
08. IE.pdf 268.5 KB
09. IG.pdf 267.9 KB
Lista candidatilor respinsi.pdf 127.6 KB

Pașii pentru confirmarea locului obţinut la Concursul de Admitere a Facultății de Matematică și Informatică, sesiunea septembrie 2020, ETAPA 2 sunt:

Pentru candidații admiși pe locuri cu taxă:

• Descărcarea documentului Contract de studii universitare – invatamant cu frecventa + Declaratie consimțământ, disponibil ȋn aplicația de ȋnscriere la Pasul 4 – Confirmare Admitere.
  • Completarea acestui document. Un model completat, in functie de specializarea si forma de finantare la care ati fost admis se poate vizualiza aici.
  • Incărcarea ȋn aplicația de ȋnscriere a contractului de studii semnat și scanat.
  • Pentru candidatii care solicita un loc in camin pentru anul universitar 2020/2021, completarea si incarcarea formularului Cerere camin. Acest document se incarca in aplicatia de inscriere la Pasul 4 – Confirmare Admitere.
  • Pentru candidații care au fost admiși la o alta specializare decat prima din lista lor de optiuni, se va selecta butonul Confirmare, bifa “Doriti redistribuire” si selectati butonul Confirm.
  • Achitarea primei rate a taxei de școlarizare ȋn funcție de specializarea la care ați fost admis, conform tabelului de mai jos.
Specializare Taxa de școlarizare anuală Prima rată a taxei de școlarizare
Informatică (romana, maghiara, engleza, germana) 4000 lei 1000 lei
Matematică-Informatică (romana, maghiara, engleza) 3600 lei 900 lei
Matematică (romana, maghiara) 3000 lei 750 lei

Candidatii care si-au achitat prima rata a taxei de scolarizare la concursul de admitere, sesiunea iulie 2020 si au declarati admisi la o specializare cu taxa la sesiunea din septembrie 2020 li se va lua in considerare pentru confirmarea locului taxa achitata in iulie. In eventualitatea in care exista diferente la cuantumul taxei de scolarizare acestea se vor achita in perioada 28 septembrie 2020 – 02 octombrie 2020 prin intermediul aplicatiei Academic Info.

CANDIDAŢII CARE AU PARTICIPAT LA CONCURSUL DE ADMITERE ŞI IN SESIUNEA DIN IULIE 2020 SI AU FOST DECLARAŢI ADMIŞI LA UNA DIN SPECIALIZĂRILE FACULĂŢII NOASTRE SUNT RUGAŢI, ÎN CAZUL ÎN CARE NU DORESC SĂ URMEZE 2 SPECIALIZĂRI ÎN PARALEL, SĂ TRIMITĂ O CERERE DE RETRAGERE DE PE LOCUL OBŢINUT LA CONCURSUL DE ADMITERE DIN SESIUNEA IULIE 2020 la adresa de email: admitere@cs.ubbcluj.ro

Cerere retragere admitere septembrie 2020.docx

Pentru candidații „respinşi” (atat din sesiunea iulie, cat si din sesiunea septembrie) care doresc sa ocupe un loc rămas disponibil în urma neconfirmărilor de catre candidaţi în Etapa 2, sunt rugaţi să trimită o cerere, până luni, 14 septembrie 2020, orele 16,00 la adresa de email: admitere@cs.ubbcluj.ro

Cerere ocupare loc taxa admitere septembrie 2020.docx

Lista candidaţilor declaraţi admişi pe un loc cu taxă, în urma depunerii cererii, va fi afişată în data de 14 septembrie 2020, dupa ora 18,00.

Locuri cu taxă sunt disponibile la următoarele specializari:

• Matematică în limba română şi maghiară;
  • Matematică informatică în limba română, maghiară şi engleză;
  • Informatică în limba germană.

Cererile depuse vor fi soluţionate în ordinea descrescătoare a mediilor şi a opţiunilor.

Confirmarea LOCULUI ASTFEL OBTINUT se face în perioada 14.09.-15.09.2020 pana la ora 12,00, in aplicaţia Academic Info prin completarea contractului de studii universitare si achitarea primei rate a taxei de scolarizare.

IMPORTANT:

Recomandam candidatilor declarati respinşi în această etapă, dacă doresc să ocupe un loc cu taxă să completeze cererea de mai sus.