Promovarea cursurilor opţionale propuse pentru anul universitar 2019-2020

În această perioadă studenţii facultăţii noastre trebuie să îşi aleagă cursurile opţionale pe care le vor frecventa în viitorul an universitar. Pentru a veni în sprijinul acestora, conducerea facultăţii a fixat o serie de întâlniri între studenţi şi cadrele didactice interesate în a-şi promova propriul curs opţional.

Studenţii sunt invitaţi să participe la o prezentare de 5-10 minute a fiecărui curs opţional, după următorul program:

• studenţii secţiei Informatică, liniile de studiu română, engleză şi germană, an II (viitorul an III), precum şi studenţii specializărilor Matematică informatică română şi engleză an II (viitorul an III) care doresc să contracteze cursuri opţionale ţinute de cadrele didactice de la Departamentul de Informatică: miercuri, 15 mai 2019, ora 18:00, sala 2/I (N. Iorga).