Profesorul Pop Vasile la 80 de ani

Vineri, 17 ianuarie 2020, profesorul Vasile POP împlinește frumoasa vârstă de 80 de ani.

Profesorul Vasile Pop, cadru didactic devotat și entuziast, a dedicat foarte mulți ani din viață susținerii și dezvoltării Astronomiei la facultatea noastră. De asemenea, a susținut fervent importanța și rolul esențial al Observatorului Astronomic în viața orașului nostru, continuând astfel o tradiție  frumoasă a universității noastre.

Cu această ocazie, Decanatul Facultăţii de Matematică şi Informatică, în numele tuturor colegilor și studenților facultății, îi urează distinsului profesor multă sănătate, bucurii și împliniri alături de cei dragi, mulţumindu-i totodată pentru întreaga carieră dedicată facultății noastre.

La Mulţi Ani!