Profesorul Leon Țâmbulea la 70 de ani

Profesorul Leon Țâmbulea, profesor emerit al facultății noastre, împlinește duminică, 17 noiembrie 2019, frumoasa vârstă de 70 de ani.

Șef de catedră, prodecan și apoi, pentru mai multe mandate, Decan al Facultății de Matematică și Informatică, profesorul Leon Țâmbulea a avut un rol esențial atât în păstrarea coeziunii și forței facultății noastre, cât și la dezvoltarea și consolidarea programelor de studiu de matematică și informatică din facultate. A condus cu eleganță și tact Facultatea de Matematică și Informatică în vremuri tulburi și dificile, fiind un factor de echilibru și un om implicat în viața facultății, gata oricând să facă ceea ce trebuia făcut.

În numele tuturor colegilor săi și a studenților facultății, Decanatul Facultăţii de Matematică şi Informatică îi mulţumeşte şi-i urează, acum la momentul aniversar al celor 70 de ani, un sincer și din inima

La Mulţi Ani cu multă sănătate şi bucurii !