Premiile I și III pentru echipele facultății la concursul iTEC 2017, Winter edition

La ediția de iarnă a concursului iTEC 2017 care s-a bucurat de participarea a peste 200 de concurenți, echipele facultații noastre s-au clasat pe podiumul secțiunilor Mobile Development și Web Development.

Astfel, echipa format din Boldijar Paul și Ștefan Văcăreanu s-au clasat pe prima poziție la secțiunea Mobile Development, Paul participând și la edițiile anterioare ale acestui concurs cu rezultate din ce în ce mai bune. De altfel, la ediția anterioară a concursului a promis locul 1 la actual ediție și s-a ținut de cuvânt :).

Cealaltă echipă din facultate, formată din Vorobet Bogdan și Toader Alina, s-au clasat pe locul 3 la secțiunea Web Development.

Toți patru sunt studenți ai specializării  Informatică Româna, anul 3. Sincere felicitări studenților noștri!