Nicole Dolot, proaspătă absolventă a facultății noastre, premiată de CERN în cadrul unui stagiu de practică

Nicole Dolot, proaspătă absolventă a Facultății de Matematică și Informatică, secția Informatică Engleză, a reprezentat cu succes facultatea noastră în această vară la CERN, unde, timp de două luni a urmat un stagiu de practică și a lucrat în cadrul departamentului LHCb (Large Hadron Collider beauty), sub coordonarea lui Niko Neufeld. Tot în cadrul acestui departament, Nicole a primit premiul Moritz Karbach pentru munca și efortul depuse în timpul internship-ului.

Pe parcursul internship-ului, Nicole a participat și la hackathon-ul Webfest, unde a obținut locul 3 cu ideea CERNLearn – o aplicație de knowledge exchange pentru angajații de la CERN.

Felicitări lui Nicole pentru modul frumos în care a reprezentat facultatea!