Mobilități CEEPUS în semestrul II al anului universitar 2018-2019

În semestrul II al anului universitar 2018-2019, facultatea noastră are la dispoziţie următoarele burse CEEPUS pentru care studenţii interesaţi pot depune cereri:

• Debrecen, Ungaria 2 x 1 lună
  • ELTE Budapesta, Ungaria 1 lună
  • Subotica, Serbia 1 lună
  • Nitra, Slovacia 1 semestru (4 luni)
  • Tirana, Albania 1 lună

În urma redistribuirii locurilor neocupate în rețeaua CEEPUS, este posibil ca facultatea noastră să mai obțină locuri la:

• Linz, Austria 1 semestru (4 luni)
  • Szeged, Ungaria 1 semestru (4 luni)
  • Szeged, Ungaria 1 luna
  • Ljubljana, Slovenia 1 semestru (4 luni) pt. master
  • Maribor, Slovenia 1 semestru (4 luni)
  • Novi Sad, Serbia 1 luna
  • Komarno, Slovacia 1 luna
  • Nitra, Slovacia 1 luna
  • Olomouc, Cehia 1 luna

Bursele de 1 lună sunt destinate studenţilor din anul 3 licenţă, respectiv celor de la programele de masterat şi doctorat.

Detalii despre programul CEEPUS, despre țările participante, respectiv cuantumul bursei pentru fiecare țară sunt disponibile pe pagina www.ceepus.info. Doritorii sunt rugaţi să trimită un email la adresa robu@cs.ubbcluj.ro până vineri, 12 octombrie ora 12:00, cu următoarele informații:

• Nume și prenume
  • Programul de studiu
  • Anul de studiu
  • Media pentru anul univ. 2017-2018
  • Universitățile dorite, în ordinea preferințelor

Cererile trimise după această dată vor fi luate în considerare pentru locurile încă existente la data primirii cererii.

Coordonator CEEPUS,
Conf. dr. Robu Judit