Medalii de aur și argint pentru reprezentanții Facultății de Matematică și Informatică la SEEMOUS 2022

In perioada 27 mai - 1 iunie s-a desfasurat in localitatea Palic din Serbia editia din 2022 a Balcaniadei de Matematica pentru studenti (SEEMOUS). Facultatea de Matematica si Informatica a obtinut la aceasta competitie trei medalii de aur prin studentii

Petec Razvan-Gabriel  (anul I, secția informatică), Neacsu-Miclea Liviu-Stefan (anul I, secția informatică), Grigore Florin (anul I, secția matematică) si o medalie de argint prin studentul Pop Robert (anul II, secția matematică).

In clasamentul neoficial pe universitati echipa noastră s-a clasat pe primul loc.

Felicitări tuturor studenților medaliați și profesorului coordonator, conf. dr. Tiberiu Trif.