Loc meritoriu pentru reprezentanții facultății la faza sud-est europeană a concursului ACM-ICPC

În data de 21 noiembrie 2021 a avut loc în format online faza sud-est europeană a concursului ACM-ICPC. Echipa UBB_Zalau00 de la facultatea noastră avându-i în componență pe Alex-Nicolae Pop (an 1, Informatica engleză), George-Alexandru Râpeanu (an 1, Informatica engleză) și Bogdan-Petru Pop (an 3, Informatică engleză) și antrenată de lect. dr. Mircea Ioan-Gabriel și lect. dr. Pătcaș Csaba-György s-a clasat pe locul 10 dintre toate echipele. În primele 10 echipe s-au mai regăsit 6 echipe din Ucraina, 1 echipă din Serbia și două echipe românești, primele trei locuri fiind ocupate de echipe din Ucraina.