Laureaţii premiilor Excellentia, ediţia 2013

În cadrul celei de-a doua ediţii a Zilelor Studentului din Universitatea Babeş-Bolyai, Consiliul Studenţilor din universitatea noastră a decernat Premiile Excellentia, iniţiativă menită să susţină excelenţa în educaţie.

În cadrul evenimentului organizat în data de 22 aprilie 2013 în Aula Magna a Universităţii Babeş-Bolyai, au fost premiaţi câte un profesor şi câte un student din fiecare facultate.

În semn de apreciere şi recunoştinţă pentru prestaţia didactică deosebită, pentru implicarea şi dedicarea dovedite în îndeplinirea misiunii de educare şi formare a studenţilor, la propunerea studenţilor Facultăţii de Matematică şi Informatică, premiul Excellentia a fost decernat domnului Lect. Dr. Daniel Văcăreţu.

Din rândul studenţilor, la propunerea Facultăţii de Matematică şi Informatică, în semn de recunoaştere a performanţei academice deosebite şi a pasiunii dovedite pentru domeniul studiat, premiul Excellentia a revenit studentului Tudor Adrian Micu, secţia matematică, anul 3.

premiul-Excellentia-lect-dr-Vacaretu-Daniel-2013

premiul-Excellentia-Tudor-Adrian-Micu-2013