Informaţii importante legate de plata taxei de şcolarizare şi a examenelor restante pentru anul universitar 2021/2022

Neplata ratelor aferente taxei de şcolarizare scadente pentru semestrul I (rata 1 + rata 2) până la data de 13 ianuarie 2022, atrage pierderea dreptului studentului de a se prezenta la examenele din sesiunea respectivă. Neplata până la data de 13 ianuarie 2022 a examenelor restante prevăzute în contractul de studiu al studentului pentru anul universitar 2021/2022, atrage pierderea dreptului studentului de a se prezenta la examenele restante din sesiunea respectivă. Studentii care isi achita orice tip de taxa dupa data de 13 ianuarie 2022, vor avea acces la examene doar in sesiunea de restante.

Orice problemă legată de taxe sau alte probleme tehnice vor fi sesizate prin email la secretara programului de studiu, până la data de 14.01.2022, ora 10,00. Sesizările făcute după această dată nu vor mai fi luate în considerare şi nu pot fi invocate alte motive.

Modalităţi de plată:

• on line pe platforma UBB AcademicInfo (secțiunea taxe);
  • numerar la casieria facultăţii;
  • card bancar la casieria facultăţi.